*
 
*
ANA SAYFA
Isı Pompası Nedir?
Isı Pompası Tarihi
Isı Pompası Avantajları
Isı Pompası Prensibi
Isı Pompası Performansı
Uygulama Basamakları
Isı Pompası Seçimleri
Havuz Isı Pompaları
►Nem Alma Cihazları
Havuz Suyu Soğutma
►NEWTHERM Isı Pompaları
Boylerli Isı Pompası
İzmir Isı Pompası
TOSHIBA Isı Pompası
ARÇELİK ISI POMPASI
Isı Pompası Etüdü
Örnek Isı Pompası Etüdü
Markalar ve Özellikleri
Amortisman Hesabı
Isı Pompası Projesi
Isı Pompası Çeşitleri
Hava Kaynaklı Isı Pompası
Toprak Kaynaklı Isı Pompası
Su Kaynaklı Isı Pompası
Isı Pompası Fiyatları
Kullanım Yerleri
Sıcak Su Temini
Havuz Isı Pompası
Villa Isıtma
İşyeri ısıtma
Otel Isıtma
Okul Isıtma
Sera Isıtma
Uygun Sistemler
Yerden Isıtma
Fan Coil Cihazları
Döşeme Tipi FANCOIL
Duvar Tipi FanCoil
Kaset Tipi Fan Coil
Gizli Tavan Tipi Fancoil
Duvardan Serinletme
Duvardan Isıtma
Radyatör Sistemleri
Hakkımızda
Diğer Sitelerimiz
Basında Firmamız
Referanslarımız
Sık Sorulan Sorular
E-Broşürler
Isı Pompası ve İZMİR
Sorular -Sorunlar-Yanıtlar
 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 

Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma, Tavandan Isıtma, Yerden Soğutma, Duvardan Soğutma, Tavandan Soğutma, Yerden ısıtma-soğutma, fan-coil cihazları (yer,duvar,gömme duvar,gizli tavan, 4 yana üflemeli,tavan  ve hava kanallı tipleri ) ile akuple çalışan ,komple ısı pompası çözümleri sunuyoruz. Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası müşavirlik , enerji verimliliği çalışması ve taahhüdü ana faaliyet konularımızdır.

ISI POMPASI AMORTİSMAN HESABI

 Isı pompası sistemi ile ısıtma , sıcak su ve serinletme çözümü için sistemin amortisman hesabı yapılmalıdır.Amortisman hesabı nasıl yapılır ?

1. Isı pompası toplam maliyeti bulunur

2. Isı pompası yıllık işletme maliyeti bulunur.

3. Karşılaştırılacak sistemin kurulum maliyeti bulunur

4. Karşılaştırılacak sistemin yıllık işletme maliyeti bulunur.

5. Isı pompası ile karşılaştırılacak sistemin kurulum maliyet farkı hesaplanır.

6. Isı pompası ile karşılaştırılacak sistemin yıllık işletme farkı hesaplanır.

7. Toplam kurulum farkı ile yıllık işletme farkı çıkartılır ve yıllara bölünür. Bu şekilde sistemin amortismanı bulunur.

  Isı pompası sistemleri kullanılan kaynağa , sistemin kapasitesine ve karşılaştırılan sisteme bağlı olarak 2 ile 10 yıl arasında kendini amorti eder.

  Burada karşılaştırılan yakıtın önemi büyüktür. Doğalgaza göre daha uzun amortisman süresi çıkarken , dökme gaza göre amortisman süresi daha kısadır.

 

     

Örnek bir ısı pompası projesi için hesaplama yaparsak : ( Dökme LPG.ye göre )

Proje Niteliği Hava kaynaklı ısı pompası Proje tutarı Yıllık ısıtma işletme gideri Isı Kaybı Miktarı
300 m2 villa , iklim bölgesi : İZMİR , Isıtma sistemi : yerden ısıtma 16 kw LG Hava kaynaklı ısı pompası : 16000 TL 1883TL ( Elektrik birim fiyatı : 0.3 TL/ Kg) 15 kW
300 m2 villa , iklim bölgesi : İZMİR , Isıtma sistemi : yerden ısıtma 24 kw Buderus LPG 'li kombi sistemi kurulum bedeli : 6000 TL 9169 TL( Dökme LPG kg fiyatı : 3.60 TL) 15 kW
Farklar Kurulum Farkı : 10000 TL( Isı pompası yüksek ) Yakıt Farkı : 7286 TL( Dökme LPG yüksek )  

Yukardaki örnekte görüldüğü gibi : Kurulum farkı - yıllık yakıt tüketim farkı : 2714 TL.dir. Yani 1. yıl sonunda ısı pompasına fazladan ödenen  bedel 2714 TL.dir. 2. yılda sistem : 7286 TL( yakıt farkı )-2714 TL( 1.yıl yatırım ve yakıt farkı ) : 4572 TL .kara geçmiştir.  Bu seçimlerimizde sistem kendisini 1.5 yıl bile sürmeden amorti etmiştir. Eğer sistemin 10 yıllık işletmesini hesaplarsak : 7286*10 : 72860 TL işletme karı söz konusudur. Bu arada ödenen bedellerin yıllık banka faizleri hesaba katılmamıştır.

     

Örnek bir ısı pompası projesi için hesaplama yaparsak : ( Doğalgaza göre )

Proje Niteliği Hava kaynaklı ısı pompası Proje tutarı Yıllık ısıtma işletme gideri Isı Kaybı Miktarı
300 m2 villa , iklim bölgesi : İZMİR , Isıtma sistemi : yerden ısıtma 16 kw LG Hava kaynaklı ısı pompası : 16000 TL 1883TL( Elektrik birim fiyatı : 0.3 TL/ Kg) 15 kW
300 m2 villa , iklim bölgesi : İZMİR , Isıtma sistemi : yerden ısıtma 24 kw Buderus Doğalgazlıi kombi sistemi kurulum bedeli : 6000 TL 2933 TL( Doğalgaz m3 fiyatı : 0.88 TL / M3 ) 15 kW
Farklar Kurulum Farkı : 10000 TL( Isı pompası yüksek ) Yakıt Farkı : 1050 TL( Doğalgaz yüksek )  

Yukardaki örnekte görüldüğü gibi : Kurulum farkı - yıllık yakıt tüketim farkı : 8950 TL.dir. Yani 1. yıl sonunda ısı pompasına fazladan ödenen  bedel 8950 TL.dir. 2. yılda sistem : 8950 TL( yakıt farkı )-1050 TL( 1.yıl yatırım ve yakıt farkı ) : 7900 TL .yatırım fazlası bedel vermektedir.  Bu seçimlerimizde sistem kendisini 7 yılda amorti etmiştir. Görüldüğü üzere doğalgazlı sistem yapılacaksa bu proje için ısı pompası çok avantajlı olmamaktadır.

 

Düşük Sıcaklık Dizaynlı Sistemler ile Ömür Boyu Daha Az Enerji Harcayın :

Düşük Sıcaklık dizaynı Ne Demektir ?

Bina içi ısıtıcı cihaz seçimleri ısı pompasının performansı açısından çok önemlidir.Eğer bina içi ısıtıcı sistem dizaynı düşük sıcaklığa göre yapılırsa harcanan elektrik enerjisi miktarı büyük oranda düşürülür. Düşük sıcaklık ısıtıcı cihazların başında yerden ısıtma sistemi gelmektedir.

 

Bina içi ısıtıcı cihaz yada sistemler nelerdir ?

Radyatör ( Demir yada alüminyum ) :

Alüminyum radyatör daha hızlı tepki vereceğinden ısı pompasına daha uygundur. Sistem dizaynı ısı pompasının maksimum sıcaklığı olan 55 C.ye göre yapılır , bu durumda ısı pompası en düşük COP değerine göre çalışır. Yani ısı pompasının harcadığı elektrik miktarı fazla olacaktır. Radyatör seçimleri 55 C.ye göre yapıldığı için toplam radyatör miktarı 90/70 C çalışmaya göre 2 katına kadar çıkabilir. Isıtma sistem seçimlerinde ısıtıcı yüzey alanı ne kadar büyürse ısıtıcı cihazların çalışma sıcaklığı o kadar düşer ve harcanan enerjide o kadar düşer. Yerden ısıtmanın avantajı da bu noktada ön plana çıkmaktadır. Yerden ısıtmada binanın bütün tabanı ısıtıcı görevi görür.

Fan Coil Üniteleri :

Fan coil kullanımında ısı pompası 55 C.de çalıştırılır. Fan coil seçimleri 55 C.ye göre yapılır. Bu durumda ısı pompası en düşük COP değerinde çalışır. 35 C besleme suyuna göre yapılmış yerden ısıtmada aynı COP değeri 4.50 civarında hatta hava sıcaklığının +2 C veya üzerinde gerçekleşen illerimizde bu değerlerin çok üzerinde gerçekleşir. Fan cille ısıtma sistemini işyerleri , ofisler , seralar , hayvan çiftlikleri haricinde kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Fan coil cihazları dinlenme ve yaşam alanlarında gerekli dingin havayı yaratamazlar , bunun nedeni basitdir. Fan coil üniteleri içlerindeki fan nedeniyle sesli çalışırlar , bu ses sessiz bir dinlenme ortamında büyük rahatsızlıklar yaratırlar. İkinci olarak tozların aşırı hareketine neden olurlar. Ortamdaki nem dengesi bozulduğundan solunum yollarında rahatsızlık verirler. En önemlisi ortamdaki nem dengesi bozulduğu için baş ağrısına neden olurlar. Firmamız serinletme haricinde fan coille ısıtmayı kesinlikle önermemktedir.

Yerden Isıtma / Döşemeden Isıtma / Zeminden Isıtma :

Yerden ısıtma ısı pompası için en ideal sistemdir. Fakat sistem dizayn sıcaklığı 45-35 C.ye göre yapılırsa ısı pompası COP değeri maksimuma çıkacak ve harcanan elektrik minumum olacaktır. Eğer daha az kurulum bedeli için 55-45 C.ye yerden ısıtma dizaynı yapılırsa harcanan elektrik artacaktır. Firmamız bütün yerden ısıtma dizaynlarını 45/35 C.ye göre yapmaktadır. Uygulamasını yaptığımız yerden ısıtma sistemleri genellikle 35 C.de çalışmakta ve ev içi değerleri 20-24 C olmaktadır. Bu değerlerle kullanıcılarımız Dünya.daki en en ucuz ısıtma sistemine sahip olmaktadır. Bizler çeyrek asırlık yerden ısıtma ve 10 yıllık ısı pompası uygulama tecrübemizle en doğru sistemleri size öneririz.

 

 

Villa türü binalarda firmamız tarafından yapılan yazılımla çok hızlı olarak sistem hesabı ve amortisman hesabı yapabilmekteyiz.

Bina kullanım alanı 400 m2 .yi geçiyorsa amortisman  hesaplamaları için ya iş yapım sözleşmesi yapılmalı yada mühendislik bedeli peşin olarak ödenmelidir. Burada yazılı bilgiler bilgi amaçlı olup analiz ve hesaplama yapılmadan hiçbir sistemde kaynak olarak kullanılamaz.Gerçek bilgilere bayilerimizden yada firma merkezimizdeki uzman mühendislerden ulaşabilirsiniz.

     
ISI POMPASI FİRMALARI , ısı pompası ile ısıtma ve soğutma

Kuruluş : 1998

KONERJİ Müh.Ltd.Şti. 1998 yılında kurulmuştur. Yerden ısıtma , ısı pompası , sıcak su üretim sistemleri ve fan coil kurulumları ana iştigal konularımızdır.

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 08.30 -18.00 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

Türkiye.nin her yerinden 0850 303 86 08

> İzmir İçin Isıtma Serinletme >TOSHIBA Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>NEWTHERM Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme >ARÇELİK Isı Pompası >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >DANFOSS Hijyenik Boylerler >DANFOSS AQ Havadan Suya Isı Pompası
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >DANFOSS Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>DANFOSS DHP-AQ 6 Isı Pompası

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >DANFOSS Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>DANFOSS Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>DANFOSS Havadan Suya Isı Pompası

>ARÇELİK - LG ISI POMPASI

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  >Isı Pompası - Radyatör
    >Pasif Serinletme
    >KONERJİ Faaliyetleri ?

16 yıllık uygulama tecrübemiz ile projelerinize uygun çözümler sağlıyoruz.

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.